Zbadajpłuca.pl

O raku płuc

Badania przesiewowe

Dla personelu

Klinika chirurgii klatki piersiowej

Stowarzyszenia walki z rakiem płuca

O programie

Aktualności

Jak zapisać sie na badanie?

nasi koordynatorzy
Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji - bezpłatnie zadbaj o swoje zdrowie.

JAK RZUCIĆ PALENIE

W pracy nad rzucaniem palenia człowiek musi mieć świadomość, że palacze są uzależnieni od tytoniu z wielu powodów. Nie tylko są często uzależnieni od nikotyny zawartej w papierosach lub cygarach, ale większość osób musi sobie też radzić z uwalnianiem się od psychologicznej i emocjonalnej zależności rozwijanej przez okres palenia papierosów.

OMetoda rzucenia palenia może być indywidualna dla każdego, ale według informacji uzyskanych od milionów osób, którym udało się wyjść z nałogu, istnieje wiele strategii, rzucania palenia.

Wiele osób uważa, że jest znacznie łatwiej jeśli mają pomoc i wsparcie ludzi, którzy też próbują rzucić palenie. Inni twierdzą, że pomocne może być używanie substancji medycznych, takich jak plastry nikotynowe lub gumy z zawartością nikotyny. Jeszcze inni że sporym powodzeniem przyjmują różne metody zmian stylu życia. W większości przypadków najskuteczniejsza wydaje się być strategia łącząca różne metody.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić jest konsultacja ze swoim lekarzem w sprawie rzucenia palenia. Ponadto, dostępnych jest wiele źródeł w nauce niosących pomoc jak wydostać się z nałogu i gdzie udać się po niezbędne do tego informacje. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki na programy dotyczące rzucania palenia a niektórzy pracodawcy tworzą grupy wsparcia lub kierują osoby chętne do uwolnienia się od nałogu do organizacji lokalnych.

Jest wiele internetowych zasobów, które mogą pomóc Ci w rzuceniu palenia.

Polecamy serwisy www

rzuceniepalenia.pl

rzuceniepalenia.eu

niepal.eu

palenie-tytoniu.zwalczaj.pl

allen-carr.pl

Pamiętaj! Im więcej dowiesz się o paleniu i technikach rzucania, tym większy sukces odniesiesz!

Dodatkowe informacje i pytania

Wiecej informacji można uzyskać od Zespołu Biura Koordynującego: zbadajpluca@amg.gda.pl